akilik havuz

akrilikhavuz

Akrilikhavuz™, sektöründe uzman mühendislerce kurulmuş olan Mat Havuz Teknolojileri AŞ markasıdır. Ülkemizde konvansiyonel havuz tasarımlarına alternatif teknoloji ve ürünleriyle, yenilikçi ve dinamik ekibimiz Güzelbahçe – İzmir’de faaliyet göstermektedir.

Uygulama Alanları

Açık ve Kapalı yüzme havuzları, Okyanus Akvaryumları, Dev Akvaryumlar, Tünel Akvaryumlar, Tuzlu ve Tatlı Su Havuzları, Terapi ve Hidra-Fizik Tedavi Gözlem Havuzları, Hayvanat Bahçeleri Gözlem Pencerelerinde, Yachtlar için akrilik cam panel sağlayıcısı olan akrilikhavuz™ Türkiye’de panel montajını uluslararası standartlara göre yapan ve montajına 5 yıl sızdırmazlık garantisi verebilen ilk ve tek markadır. Dünyadaki öncü akrilik üreticileri ile koordinasyon ve tedarik altyapıları oluşturmuş, tüm taleplerinize uygun akrilik cam ve panel ürünlerini mümkün olan en kısa sürede tedarik ederek sizler için en uygun çözümü sunmaktadır.

Yunus Gösteri Merkezi Şov Havuzu - Akrilik Havuz Paneli

pmma akrilik panel

PMMA akrilik cam paneller havuz ve akvaryumlardaki su altı pencerelerden görüntüleme alanında en çok kullanılan malzemedir. PMMA Akrilikte pus, renk ve yoğunluk azalması olmadığından, diğer malzemeler ile kıyaslanamayacak üstün kalitede bir sonuç sunmaktadır. Akrilik cam panel çarpmalara karşı betonarmeden 16 kat daha sağlamdır. Bir PMMA Akrilik Panelin onarılması mümkün ancak kurulum esnasında kırılması gerçekten mümkün olmayan bir malzemedir. Akrilikhavuz akrilik panelin mekanik özelliklerini riske atmaksızın çizilmiş panelleri onarma uzmanlığına sahiptir.

Montaj teknisyenlerimiz Türkiye ve Avrupa kaynaklı olup, can güvenliğini öncelikli kılan katı kalite güvence prosedürleri altında çalışmaktadırlar. Ekibimizin temin edeceği dürüst hizmet anlayışıyla beklentilerinizin üstüne çıkan anlaşmalı bir mükemmellik deneyimine sahip olacaksınız.

cama karşı neden PMAA akrilik panel?

akrilik camdan 16 kat daha güçlüdür. İki panel arasındaki bağlantı cam tanklardaki gibi silikonla “yapıştırılmak” yerine moleküler düzeyde bağlanır.

akrilik aynı boyutta cam panelin ağırlığının yarısına sahiptir. Genellikle havuz ve akvaryum yapısının hareketsiz yükü döşeme plağının yapısal sınırlarından dolayı sınırlayıcıdır. Akrilik paneller cam panellerden çok daha hafif ve montajı kolaydır.

Kaliteli akrilik paneller piyasadaki diğer cam panellere göre en iyi görüş özellikleri sunar. Düşük demirli cam/ Ekstra Chiarro veya Ekstra şeffaf camlar haricinde cam havuz ve akvaryumlar yaklaşık %70 ışık iletimine sahiptir ve yeşil renk taşır. Cam ne kadar kalınsa, yeşil renk o kadar açık hale gelir. Akrilik PMMA optik olarak şeffaftır ve yaklaşık %92 ışık iletimine sahiptir. Ayrıca akrilik suyla aynı ışık kırılımı indeksine sahiptir. Bu da akrilik panellerin gerçek kalınlığından daha ince görünmesi gibi bir illüzyon yaratır. Son olarak akrilikte pus oluşmaz ve standart cam panellerle karşılaştırıldığında minimal büyütmeye sahiptir. 

akrilik paneller kolayca çizilir. Çizikleri onarma süreci pek çoğumuzun bildiğinden çok daha kolay ve hızlıdır.

Kuru taraftaki çizikler birkaç standart alet ile hemen onarılabilir. (Değişen derecelerde zımpara, elektrikli matkap, parlatma çarkı ve bileşikler gibi.) Islak tarafta, pnömatik cihazlar ile onarımı gerçekleştiririz. Değişen derecelerde zımpara kağıdı ve MicroMesh’in doğru kombinasyonu kısa sürede çok iyi sonuçlar verecektir.

akrilik paneller UltraViole ışınlara dayanımı yüksek olan PolyMethylMethAcrylate polimerinden yapılmaktadır. PMMA yüksek UV dayanımı sağlaması amacıyla bazı dış uygulamalarda kaplama olarak da kullanılmaktadır.

Okyanus Akvaryum Restoranı İzleme Akrilik Paneli

akrilikhavuz ekibi yüzme havuzu sualtı pencereleri ve akvaryum pencereleri uygulama alanında 15 yılı aşkın tecrübeye sahiptir.


Sertifikalar

Penguen Gözlem Evi İzleme Akrilik Paneli

İletişim