akrilik su altı penceresi çizik giderme hizmetleri

akrilikhavuz™ on yılı aşkın bir süredir panel çizik giderme ve onarım hizmeti sunmaktadır. Akrilik, akvaryum sektörünün, sualtı tünelleri ile büyük görüntüleme panelleri açısından tercih ettiği materyal türüdür. Akriliğin yarattığı üstün optik berraklık ziyaretçileri tamamen sualtı dünyasına daldırıp çıkarmayı sağlıyor. Camın tersine akrilik kusursuz bir berraklığa sahip ve yeşile çalan bir görüntü sergilemiyor. Bundan başka akrilik, cam panellerden çok daha sert ve sağlamdır. Netice itibariyle akrilik panellerin berraklığı, çarpmalara karşı üstün mukavemeti ve dayanıklılığı, uzun ömürlülüğü ve yenileme kolaylığı açısından dünya çapındaki tüm büyük çaplı akvaryum kurulum ve inşaatlarında onu seçenek olarak birinci sıraya taşımıştır.

akrilikhavuz™ akvaryum ve yüzme havuzu panellerini ele almadaki ustalık ve tecrübesi, akrilik özelliklerini maksimuma çıkarmak açısından hizmet yelpazemizin tamamlanmasını sağlar. akrilikhavuz™ düz paneller yanı sıra şekilli ve bombeli paneller de tedarik edebilir. Bundan başka yerinde yapıştırma hizmeti de sunmaktayız. Diğer özel hizmetlerimizin içinde akvaryum ve yüzme havuzlarında cam ve akrilik panel yenileme ve çizik giderme girmektedir.

Akrilik Havuz ve Akvaryum Paneli Zımparalama ve Cilalama

akrilik çizik giderme teknolojisi

Renksiz şeffaf akrilik PMMA levha yaklaşık %92’lik ışık geçirgenliğine sahiptir. Camdan daha net görüş sunar ve bundan dolayı en ufak çizikler bile görülebilir. Kuru tarafı çizilmiş akrilik yüzey kusurlar aşındırıcı cilalama ve parlatma ile giderilecek kadar derin olmadıkça zımparalanmamalıdır. Zımparalama gerekirse yaş zımparalama kullanmanızı tavsiye ederiz.

Akrilik Havuz ve Akvaryum
Islak taraf Akrilik Havuz ve Akvaryum panel zımparalama

akrilik zımparalama

Islak tarafı çizik akrilik yüzey sadece zımparalama ile cilalanabilir. Havuzda canlı organizmalar varken akrilik panelleri zımparalama işlemi yapılabilir fakat çok dikkatli olunması gerekir. Onarım işlemi sonucunda solungaçlar ve filtreyle beslenen hayvanlar için zararlı olabilecek akrilik talaşları meydana gelebilir. AQRO robotumuz ile akvaryum sakinlerini rahatsız etmeden havuzdan tüm talaşı absorbe edilebilmektedir.

Akrilik Havuz ve Panel Su İçin Zımparalama ve Çizik Giderimi

suyla zımparalama

Akrilikhavuz™ olarak doğru bir çizik giderme işlemi için , su kaynağına bağlı olan , dairesel ve dairesel olmayan pnömatik aşındırıcı cihazlar kullanırız. Suyla zımparalama işlemi ile daha düzgün bir son kat elde edilir böylece cilalayıcı 16.000 grite kadar ince gritli zımpara kağıdı kullanabilir ve akrilik levha tam şeffaf son katı tekrar kazanabilir. Su kullanmadan ince gritli zımpara kağıdı dolar ve akriliği fazla ısıtır ve yüzeyde derin bir hasar meydana gelir. Perdahlama ve cilalama/zımparalama akrilik yüzeyi yumuşatacak ve potansiyel olarak yakabilecek derecede ısınır ve görsel bozukluk meydana gelebilir.

Tüm ölçekteki akvaryum ve yüzme havuzu akrilik pencereleri için cilalama işlemi yapabilmekteyiz.